Youtube Mobil Onay Nasıl Yapılır?

02/07/2022 19:44:04

Youtube Mobil Onay Nasıl Yapılır?

YouTube Mobil Onay

Youtube sms onayı nasıl yapılır? Aşamaları aktarmadan önce sms onayı neden gerekli, sms onay işlemi yapıldıktan sonra nasıl bir avantaj gerçekleşir? Sorularının cevaplarını kontrol edelim.

Kanal doğrulama için telefon numaranız sisteme girmeniz istenir. Telefon numaranıza sms ya da sesli çağrı yoluyla doğrulama kodu gönderilir. Bu size Youtube da 15 dakikadan uzun video yükleme, özel küçük resim ekleme, canlı yayın yapma, Content ID hak taleplerine itiraz etme hakkı tanır. Size gelen doğrulama kodu neticesinde onay geldiği için fake numara üzerinden işlem gerçekleşmez. Kendi numaranızı girmeniz mobil onay için oldukça önemlidir. Fakat numara girme işlemi yapmak istemiyor bununla ilgili çekinceleriz var ise smsonay.org sitemizden telefonunuza indireceğiniz bir uygulamayla mobil onay için sanal bir numara oluşturmanız mümkün. Sonrasında ise youtube mobil onay adımlarınız bu sanal numara üzerinden kolaylıkla tamamlamanız mümkün.

Sanal Numara Alma

Birçok sitede olduğu gibi uygulamalardaki işlemlerinizi gerçekleştirmek için doğrulamalara ihtiyaç duyulmakta bunlarda genel de sms ya da sesli yanıt üzerinden gelen doğrulamalar olmakta bu da telefon numaranıza erişim ile mümkün. Siteler doğrulama için sizden telefon numaranızı talep eder. Telefon numarası paylaşmak istenmeyen durumlarda ise smsonay.org sitemizin sanal numara hizmetiyle kendi telefon numaranızı paylaşmadan doğrulamalara erişim sağlayabilirsiniz. Sanal numara işlemini telefonunuza indireceğiniz uygulama ve sitemize giriş yaparak, adımları takip ederek numaranızı oluşturabilirsiniz.

Youtube Mobil Onay Adımları

Telefonunuzda Chrome açılışı gerçekleştirin ve m.youtube.com hesabına giriş yapılır. Sağ üstteki üç noktaya tıklanır ve masa üstü sitesi seçilir. Açılan sayfada sağ üst köşedeki profil resmine tıklanır ve kanalım yazan yer seçilir. Çıkan sayfada youtube stüdyo seçilir. Açılan sayfada sol alttaki ayarlar işareti tıklanıp kanal yazan yer seçilir ve oradan özellik uygunluğu seçilir. Daha sonra alttaki durum ve özellikler seçilir. Profil fotoğrafının yanındaki mavi kutucukta doğrula seçeneği mevcut buraya tıklanıp istenilen bilgiler girilir.