WhatsApp SMS Onay

WhatsApp SMS Onay

WhatsApp Sms Onay

Günümüzde, internet kullanımının artmasıyla birlikte pek çok hizmet online olarak verilebilmektedir. Akıllı telefonların da kullanım alanı oldukça geniştir. Ancak bununla beraber internet ortamında verilerin de korunma zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Kullanıcıların güvenliğini sağlamak için hizmet sağlayıcıları tarafından pek çok yöntem geliştirilmiştir. Akıllı telefonlar için önemli hizmet sağlayıcılarının kullandığı en yaygın yöntem SMS onay sistemidir. Bu uygulamalardan biri olan WhatsApp'ın kullanılabilmesi için WhatsApp Sms Onay işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlem gerçekleştikten sonra telefon numarası ve istenen diğer bilgiler uygulamaların veri tabanında depolanır. Ancak bazı kullanıcılar telefon numara bilgisini paylaşmak istemeyebilirler. Buna alternatif olarak sanal numaralar ile SMS onay işlemi gerçekleştirilebilir.


WhatsApp Sms Onayı Nasıl Yapılır?

İlk yöntem olarak, uygulama mağazaları üzerinden (Google Play Store veya App Store) WhatsApp Messenger uygulaması indirilir. Uygulama açıldıktan sonra ilgili alana kullanılan telefon numarası bilgisi yazılarak doğrulama kodu talep edilir. Telefona gelen kod belirtilen alana yazılır ve uygulamaya devam edilir. Diğer bir yöntem ise kullanılan telefon numarası yerine sanal bir telefon numarası kullanmaktır. Bu sayede hem uygulama kullanılabilir hem de WhatsApp Sms Onay işlemini gerçekleştirmek için özel telefon numarasının paylaşılma zorunluluğu ortadan kalkar. WhatsApp ve diğer uygulamaları özel telefon numaranızı paylaşmadan kullanabilmek, sanal numara hizmeti ile SMS onayı almak ve daha pek çok işlemi yapabilmek için smsonay.org sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Whatsapp Sms Onayı Neden Gereklidir?

Yukarıda da bahsedildiği gibi bazı kötü niyetli kişilerin, kullanıcının WhatsApp verilerine erişimini engelleyebilmek ve güvenliği sağlayabilmek adına Whatsapp Sms Onay yöntemi geliştirilmiştir. Bu yöntem ile kullanıcının WhatsApp hesabı, ancak telefon numarasının bağlı bulunduğu cihaz üzerinde ve o cihaz üzerinden erişilebilen karekod ile diğer cihazlarda (bilgisayar, tablet vs.) çalışır. Bu durum uygulamanın kullanılabilirliğini kısıtlamaktadır. Kullanıcı, iş gereği açtığı hesabı için veya özel olarak kullanmak istediği hesabı için telefon numarası bilgilerini paylaşmak istemeyebilir. Bu gibi durumlarda kullanıcıların mağduriyetlerinin giderilmesi için sanal numaralar ile doğrulama sağlanmaktadır. Sitemiz üzerinden satın alacağınız sanal numara ile bu onay işlemi kısa sürede gerçekleştirilerek gizliliğinizi korumanız sağlanmaktadır.


30/05/2021 17:47:11