Twitter SMS Onay

Twitter SMS Onay

Twitter Sms Onay

Twitter sms onay son yıllarda yaşanan siber saldırılar ve kişisel hesapların çalınması gibi durumlar nedeni ile son derece önemlidir. Çünkü internet üzerinden sosyal mecralarda gerçekleştirilen eylemler de belirli kurallara tabidir. Kurallara uyulmaması halinde cezai yaptırımlar uygulamamaktadır. Twitter insanların görüş ve düşüncelerini belirttikleri bir platform olması nedeni ile son derece kişisel ve özel bir alandır. Fakat bazı kötü niyetli insanlar tarafından bu hesaplar çalınarak suç teşkil edici içerik ve yazılar paylaşabilmektedir. Bu nedenden dolayı da gerçek hesap sahipleri suçsuz yere cezalara maruz kalmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçilmesi için Twitter kullanıcılarının doğruluğunu ve güvenliğini sağlamak amacıyla sms onay sistemini tasarlamıştır.


Twitter Sms Onay İşlemi Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Twitter sms onay Twitter hesabının güvenli kullanılmasını sağlamak amacıyla tasarlanmış bir uygulamadır. Twitter hesabı açılması için öncelikle Twitter uygulamasının cihaza indirilmesi gerekmektedir. Daha sonra Twitter uygulamasına giriş yapılır yapılmaz karşınıza çıkacak olan alana telefon numaranızı girmeniz istenmektedir. Bu alana cep telefonunuzu yazmanız halinde telefonunuza bir sms aracılığıyla tek kullanımlık bir kod gelmektedir. Bu kod sayesinde Twitter hesabınız aktif hale gelmektedir. Kodun girilmemesi halinde hesabın kullanımı ve erişimi mümkün değildir. Girilen kod o hesabın tamamen size ait kişisel bir hesap olmasını sağlamaktadır. smsonay.org bu kodu almak için kendi numarasını kullanmak istemeyen kullanıcılara sanal numara hizmeti sunmaktadır. Sitemize sadece ad, soyad, mail gibi bilgilerle üye olarak sanal numara satın alabilir bunu Twitter başta olmak üzere farklı uygulamalarda kullanabilirsiniz. Kendi numarasını vermek istemeyenler tarafından sıkça tercih edilen bu sistem sizlerin güvenliğini sağlamaktadır.


Twitter Sms Onay İşleminin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Twitter sms onay işlemi son derece önemli bir işlemdir. Çünkü bu sayede hesabınız güvenli bir şekilde açılmakta ve kullanılmaktadır. Sizin izniniz almadan kimse hesabınıza erişim yapamamakta ve sizden habersiz paylaşımlarda bulunamamaktadır. Sms onayı sayesinde hesabınız ve cihazınız birbirine senkronize olmuş şekilde çalışmaya başlamaktadır. Hesabınızda yaşanan hareketlilikler ile ilgili düzenli olarak sizleri bilgilendirmektedir. Sizden habersiz yapılan müdahalelerde kendinizi savunabilme, şikâyet edebilme ve de önleyebilme gibi haklara sahip olmanız sağlanmaktadır. Bu sayede Twitter da onaylı bir takipçi olmanın sunduğu avantajlardan kolay şekilde faydalanabilme şansına sahip olursunuz. Kişisel güvenlik açısından bu işlem kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.


30/05/2021 17:46:22