Tek Kullanımlık Sanal Numara Nasıl Alınır?

24/09/2022 00:17:51

Tek Kullanımlık Sanal Numara Nasıl Alınır?

Tek Kullanımlık Sanal Numara Nasıl Alınır? 

Tek kullanımlık numaralar, internet ortamında sıklıkla tercih edilen fake numaralardır. Sanal numara almak artık çok kolay. Saniyeler içerisinde sistemimize üye olarak fake numara alabilir ve sosyal medya hesap doğrulama sürecinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Sanal bir numara kullanarak, güvenmediğiniz veya kişisel telefon numaranızı paylaşmak istemediğiniz platformlarda zorunlu mobil onay uygulayabilirsiniz. 
Sanal numaralar ile birçok istenmeyen postadan kurtulabilir ve kişisel numaranızı olası tehditlerden koruyabilirsiniz.
Aldığınız sanal numara kodu tek kullanımlıktır. Telegram ve WhatsApp servislerinde sanal bir numara ile bir servis başlattığınızda, numara servis dışı kalana kadar servisi kullanabilirsiniz. Böylece WhatsApp ve Telegram gibi servisleri uzun süre kullanabilirsiniz. 
Kod, açık bir Twitter, Instagram, Facebook vb. hesapta yalnızca bir kez görünür. Böylece tek bir hesap için mobil onay tek numara ile yapılabilmektedir. 

Tek Kullanımlık Sanal Numara Alma Aşamaları 

Tek kullanımlık sanal numara alma aşamaları şu şekildedir; 

  • İlk olarak smsonay.org internet sitemiz ile iletişime geçilmeli ve üye olunmalıdır.
  • İnternet adresimiz üzerinden üye olduktan sonra bakiye yükleme işlemini tamamlamalısınız.
  • Bakiye yükleme işleminin ardından 38 ülke ve daha fazlasında tek kullanımlık sanal numara sağlanmaktadır. İstediğiniz ülke kodunu seçerek tek kullanımlık sanal numaranızı alabilirsiniz.
  • Firmamızın sunduğu bu hizmet ile özellikle yurtdışında olduğunuzda ve kendi sim kartınız olmadığında sanal bir telefon numarası alarak çeşitli uygulamaları sms onay ile doğrulayabilirsiniz. En büyük avantajı, sanal SIM kullanıcıları arasında tamamen ücretsiz olarak arama yapabilmeniz ve mesaj gönderebilmenizdir. Fake numara alma hizmetleri WhatsApp gibi uygulamaları doğrulamak için herhangi bir numara arayanlar için özellikle yararlıdır. Servisteki numaralar aylık olarak güncellenir.

Sanal Numara Neden Kullanılır? 

Birçok kişi telefon numaralarını gizlemek istemektedir ancak uygulamalar güvenlik için üyelerinin telefon onay doğrulamasını şart koşuyor. Numaram olmadan üyelik işlemini tamamlamak istiyorsanız sanal numara sistemini tercih edebilirsiniz. Instagram, Facebook ve daha birçok uygulamada SMS onay kodları alabilir ve bu numaralardan hesap oluşturabilirsiniz. Cep numarasını kullanmak istemeyen platformlar olabilir. Aynı zamanda, sahte profiller oluşturmak için kişisel numaralar doğru bir seçim değildir. 
Sanal numara denilince akla birçok farklı seçenek gelebilir. Ancak bunlar tek seferlik kullanım için oluşturulmuş ve daha önce kullanılmamış cep telefonu numaralarıdır.