Sanal Numara Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?

30/05/2021 17:43:55

Sanal Numara Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?

Sanal numara alma işlemi günümüz trendlerinden biri haline gelmiştir. Bunun sebebi ise günlük hayatta kullanılmakta olan uygulamaların fazla olmasıdır. Sanal numara, kişilerin kullandıkları platformlara üyelik işlemlerini yaparken, kendi özel numaralarını vermemek için aldıkları numaralardır. Bilindiği üzere program hizmetleri üye olmak için kısa mesaj onayı istemektedir. Ama her kullanıcı şahsi numarasını bu tip işlemler için kullanmak istememektedir. Güven konusunda sorun teşkil edeceği düşünülen bu uygulama, kişilerin bu hizmete yönelmesine neden olmuştur. Smsonay.org sitesi hizmetin öncülerindendir.


Sanal Numara Nasıl Alınır?

Sanal numara alma, bu iş için kurulan internet sitemiz üzerinden yapılmaktadır. Bu işi yapan sitenin güvenilir ve profesyonel olması gerekmektedir. Sitemiz üzerinden istenilen ülke kodu ile numara alınabilir. Numara almak için üye olmak gerekmektedir. Üyelik işlemleri için isim, soy isim ve mail adresi gibi bilgiler yeterli olmaktadır. Daha fazla kişisel bilgi verilmesi gerekmemektedir. Bu bilgiler ile kayıt olunduktan sonra ödemeniz gereken ücret sizden talep edilecektir. Bu ücretler site tarafından belirlenecektir Fiyatlar üzerinde özellikle ülke kodu ve hizmet detayları ön plana çıkmaktadır. Bu detaylar fiyatta artışlara neden olabilir.

Sanal numaralar kişilerin güvenliklerini sağlamak amacıyla tercih ettikleri uygulamalardır. Firmamız üzerinden geçekleştireceğiniz satın alma işlemlerinde güvenliğinizi tehdit edecek herhangi bir husus bulunmamaktadır. Sanal numara sayesinde şahsi numaranızı kullanma ihtiyacı duymadan tüm onay işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sanal numara alma işlemlerinde ad soy ad ve mail dışında herhangi bilgi istenmemektedir. Üyelik oluşturup bakiye yükleyerek dilediğiniz ülke koduna ait sanal numara alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Sanal Numaraların Özellikleri

Sanal numaralar fiziki bir sim kartına sahip değildirler. Genel olarak internet üzerinden bağlı olduğu programlarla yönetilmektedirler. Sim karta sahip numaralar gibi arama yapma ve arama alma özellikleri de bulunmaktadır. Yani sanal numara alma yöntemi ile elde edilen numarayla, bir kişi arandığında sanal olduğu anlaşılmamaktadır. Sanal numara işlemlerini hem bilgisayar hem de telefonunuzdan takip edebilirsiniz.  Ayrıca bu numaralar üzerinden çağrı yönlendirme hizmetini kullanarak bu numarayı herhangi bir numaraya yönlendirebilirsiniz.